Mo
del
ingCa
st
in
g

Milano moenädal

Mis on Milano moenädal?

Milano moenädal ehk Milan Fashion Week (MFW) on üks suurimaid moemaailma sündmusi Itaalias. Seda peetakse kaks korda aastas. Moenädala raames näitavad disainerid oma uusimaid kollektsioone (kingi, kotte, riideid jne) ning linn on täis kuulsusi ja moehuvilisi. Moenädal on SEE koht, kus olla, kui oled modell.

Kuidas valitakse modelle moenädalale?

Selleks, et üldse osaleda Milano moenädalal šoudes, peab üldjuhul modell olema mõnes modelliagentuuris. Järgmine samm moelava suunas saab alguse tegelikult üldse castingu directorist. Castingu director saadab agentuurile sooviavalduse teatud modellide nägemiseks, kes sobivad moešou visiooniga, mis on eelnevalt juba paika pandud. Need modellid, kes jäävad silma, kutsutakse Milanosse castingutele. Castingutel näitavad modellid oma kõnnioskust ja mõnikord proovitakse erinevaid riideid selga.

Kui casting läheb hästi, siis kutsutakse modell moešoul kantavaid riideid proovima. Ja siis ongi aeg modellil näidata laval, miks ta Milanos on.

Tuhanded modellid käivad castingutel, aga ühte šousse mahub neid üksnes kuskil 50 ringis (mõnikord vähem, mõnikord rohkem). Kui tahta eriti suurt võitu Milanos, siis tuleks modellil hoida pöidlaid, et olla esimese või viimase viie kõndija hulgas – just need on laval kõige magusamad kohad.

Birgit Veegen Milano moenädalal 2022

Sportmax, Philipp Plein ja Annakiki

Elisabetta Franchi

Lavatagused hetked

Milan Fashion Week Behind the scenes with Birgit Veegen

Mustvalged fotod on teinud fotograaf Ingrid Siciliano.

Aitäh Birgit Veegen, et oled nõnda imeline! Lisaks, suur aitäh kõikidele disaineritele, kes sel korral oma loomingu meie modelli selga usaldasid.

Kui ka Sina soovid teha koostööd Birgiti või mõne meie teise Eestis/Soomes oleva modelliga, siis võta julgelt ühendust contact@agencyicon.com.

error: © Agency Icon